Zespół Tańca Ludowego „Harnam” im. J. Hryniewieckiej działający w strukturach Poleskiego Ośrodka Sztuki

Tańce narodowe i regionalne, oryginalne stroje, ponadczasowe choreografie założycielki Zespołu to piękna tradycja, którą kochają i szanują jego członkowie. Pasja, miłość do tańca, młodość, energia, będące teraźniejszością i przyszłością Zespołu, zawsze obecne są podczas zajęć i występów scenicznych. Zespół Tańca Ludowego „Harnam” im. J. Hryniewieckiej to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z młodzieńczym zapałem i pozwala pod okiem profesjonalnych instruktorów kształcić kolejne pokolenia.

WYDARZENIA

udział w filmie Obywatel (reż. J. Stuhr)

2014, Łódź

Festiwal Corum i Bayburt

2012, Corum i Bayburt

Festiwal w Volubills

2010, Volubills

Festiwal Folklorystyczny w Stuttgarcie

2009, Stuttgart

Festiwal Folklorystyczny

2009, San Sebastian

Festiwal Folklorystyczny Korpilahti

2007, Korpilahti

prezentacja na zaproszenie Polonii węgierskiej

2006, Budapeszt

występ na olimpiadzie młodzieży w Brnie

2005, Brno

koncerty w okręgu Moselle z okazji promocji Polski w pierwszym miesiącu uczestnictwa w Unii Europejskiej

2004, Moselle

koncert w bazie NATO

2003, Stambuł

NAGRODY

Ujazd, 2019

I Mistrzostwa Polski w Tańcach Narodowych – 1., 2. i 3. miejsce (kategorie powyżej 18 lat), 1. i 3. miejsce (kategorie 8, 9 lat)I Mistrzostwa Polski w Tańcach Narodowych – 1., 2. i 3. miejsce (kategorie powyżej 18 lat), 1. i 3. miejsce (kategorie 8, 9 lat)

Kielce, 2015

I miejsce na X Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej (w kategorii zespołów w opracowaniu artystycznymI miejsce na X Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej (w kategorii zespołów w opracowaniu artystycznym

Kunming , 2013

I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Turystyki Kulturowej „Kunming Carnival” (w kategorii wszystkie zespoły)I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Turystyki Kulturowej „Kunming Carnival” (w kategorii wszystkie zespoły)

Szydłowiec, 2012

I miejsce na XXV Przeglądzie Kapel i Zespołów Stylizowanych im. Jana DeletyI miejsce na XXV Przeglądzie Kapel i Zespołów Stylizowanych im. Jana Delety

Wolbórz, 2009

Puchar Wójta Gminy Wolbórz na II Festiwalu Dziecięcych Zespołów Ludowych Województwa ŁódzkiegoPuchar Wójta Gminy Wolbórz na II Festiwalu Dziecięcych Zespołów Ludowych Województwa Łódzkiego

Lubaczów, 1999

„Polonez ’99” – Grand Prix„Polonez ’99” – Grand Prix

Lubaczów, 1999

„Polonez ’99” – Grand Prix„Polonez ’99” – Grand Prix

Kiszyniów, 1974

Nagroda I stopnia na Międzynarodowym Konkursie Tańca „Przyjaźń Narodów”Nagroda I stopnia na Międzynarodowym Konkursie Tańca „Przyjaźń Narodów”

Cannes, 1957

Palma Lazurowego WybrzeżaPalma Lazurowego Wybrzeża

Spektakl

Puls Polskości

Zespół

Zespół Tańca Ludowego „Harnam” im. J. Hryniewieckiej działający w strukturach Poleskiego Ośrodka Sztuki

Twórcy

  • Marcos De LimaChoreograf
  • Maria Kuśnierz-SkoniecznaChoreograf
  • Łukasz SkoniecznyKierownik muzyczny

Opis spekatklu

Puls, tętno są zmienne w zależności od tego, jak biją serca. Publiczność zobaczy i usłyszy podczas koncertu melodie i rytmy, które nawet nieświadomie mamy w sercach i które znamy, ale nie zawsze wiemy skąd. Wspaniałe choreografie poloneza, krakowiaka, kujawiaka, oberka i mazura sprawią, że w widzach na pewno obudzi się – taki sam jak u występujących – PULS POLSKOŚCI.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 60 " Załoga * 35 Artyści 30
Premiera 2020-02-27, Łódź
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(177) : eval()'d code on line 4
Logo
Skip to content