Urszula Bernat-Jałocha

Urszula Bernat-Jałocha to niezależna tancerka, choreografka i pedagog, w tym techniki DanceAbility. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Scottish School of Contemporary Dance. Współpracowała z takimi choreografami jak: Ohad Naharin, Jo Strømgren, Jacek Przybyłowicz, Ewa Wycichowska, Sjoerd Vreugdenhil, Yoshiko Waki, Iwona Pasińska. Autorka spektakli: Showreel, Percepcja oraz Nondescript. Fundatorka UM Foundation.

WYDARZENIA

Teatr Wspóczesny

2017, Szczecin

CK Zamek

2017, Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie

2015, Poznań

Dancing Poznań

2014, Poznań

VII Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca

2014, Poznań

NAGRODY

Spektakl

Nondescript

Zespół

Urszula Bernat-Jałocha

Twórcy

  • Urszula Bernat-Jałochachoreograf

Opis spekatklu

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat dochodzi do zacierania się różnic między płciami. Do głosu doszedł uniseks symbolizujący słabość mężczyzn i siłę kobiet.
Nondescript człowiek pokazany jest jako bezosobowy, androgeniczny materiał złożony z ciała i jego nieograniczonych możliwości. Spektakl balansuje na niedookreślonej i dyskusyjnej granicy między pojęciami „płeć” i „gender”. Prezentując zjawisko zacierania się płci, zwraca uwagę na wiążące się z nim ryzyko dehumanizacji.

 

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 40 " Załoga * 6 Artyści 5
Premiera 2014-04-26, Poznań
Odbiorca dorośli
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(177) : eval()'d code on line 4
Skip to content