Teatr Muzyczny w Lublinie

Teatr Muzyczny w Lublinie to jedyna tego typu instytucja w regionie, prezentująca cały przekrój sztuk scenicznych. Teatr jest ostatnią ostoją tradycyjnej operetki w Polsce, ale sięga również po współczesny musical. Repertuar uzupełniają spektakle baletowe, widowiska muzyczne, koncerty, bajki i spektakle edukacyjne. Teatr Muzyczny w Lublinie ma ponad 70-letnią tradycję, a na jego renomę składa się doskonały zespół artystyczny: soliści, chór, balet i orkiestra.

WYDARZENIA

NAGRODY

Warszawa, 2020

Nominacja do Teatralnych Nagród Muzycznych im. J. Kiepury – najlepsza choreografiaNominacja do Teatralnych Nagród Muzycznych im. J. Kiepury – najlepsza choreografia

Warszawa, 2020

Nominacja do Teatralnych Nagród Muzycznych im. J. Kiepury – najlepszy tancerz (klasyka)Nominacja do Teatralnych Nagród Muzycznych im. J. Kiepury – najlepszy tancerz (klasyka)

Spektakl

Czajkowski – Taniec miłości

Zespół

Teatr Muzyczny w Lublinie

Twórcy

  • Przemysław FiugajskiKierownik muzyczny
  • Zuzanna Dinter-MarkowskaChoreograf
  • Roman KamińskiKierownik baletu
  • Marcin NogasReżyser świateł
  • Paweł GiergisiewiczMultimedia
  • Agnieszka WolińskaStylista/kostiumy

Opis spekatklu

Czajkowski – Taniec Miłości to historia życia genialnego rosyjskiego kompozytora opowiedziana tańcem. Spektakl prezentuje przede wszystkim burzliwe związki Czajkowskiego, które często były dla niego twórczą inspiracją. Muzyka, która jest kanwą spektaklu, to fragmenty kilku dzieł, różnych gatunkowo (balety, opera, symfonia, utwory na fortepian) i estetycznie. Zuzanna Dinter doskonale połączyła techniki klasyczne z ekspresją i emocjonalnością charakterystyczną dla tańca nowoczesnego.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 60 " Załoga * 30 Artyści 18
Premiera 2019-04-26, Lublin
Odbiorca dorośli
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Honorowy patronat nad premierą spektaklu objął Instytut Muzyki i Tańca, w ramach ogólnopolskiej akcji „TańczMy – Międzynarodowy Dzień Tańca 2019 w Polsce”, a także Marszałek Województwa Lubelskiego.
Skip to content