Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(187) : eval()'d code on line 3

Teatr Witkacego powstał 24 lutego 1985 roku. Został założony przez reżysera Andrzeja Dziuka i grupę absolwentów PWST w Krakowie (obecnie AST). Misją teatru jest tworzenie spektakli dających możliwość przeżycia metafizycznego, pozwalających na odczucie witkacowskiej „dziwności istnienia”. Agnieszka Michalik-Jońska dołączyła do zespołu aktorskiego Teatru Witkacego w 2017 roku, a Kamil Joński w 2018 roku. Obydwoje są absolwentami Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

WYDARZENIA

NAGRODY

Spektakl

Chrobot czyli Na Przełęczach Bezsensu

Zespół

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem

Twórcy

  • Agnieszka Michalik-Jońskareżyseria i wykonanie
  • Kamil Jońskireżyseria i wykonanie
  • Filip Szatarskichoreografia
  • Maciej Wirmańskimuzyka
  • Paweł Murlikreżyseria świateł
  • Agnieszka Michalik-Jońskascenografia i kostiumy
  • Arkadiusz Kudłakierownik techniczny

Opis spekatklu

Spektakl Chrobot, czyli Na Przełęczach Bezsensu to forma teatru tańca, bazująca na tańcu współczesnym. Głównymi inspiracjami do powstania spektaklu były Teoria Czystej Formy Witkacego oraz jego malarstwo. Przedstawienie składa się z kilkunastu etiud ruchowo-aktorskich, które nie opowiadają linearnej historii, ale stanowią uporządkowany zbiór myśli i obrazów. Spektakl przeznaczony jest dla widzów bez ograniczeń wiekowych. Przedstawienie balansuje na pograniczu tańca, aktorstwa, muzyki i sztuki wizualnej.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 70 " Załoga * 6 Artyści 3
Premiera 03/08/2021, Zakopane
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • loud-music

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Spektakl stworzony w ramach Sceny Propozycji Aktorskich w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem
Skip to content