Roman Komassa

Roman Komassa był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Bałtyckiej, pracował też w Staatstheater w Kassel, Braunschweig i Giessen. Współpracował z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu. Jest laureatem Medalu Leona Wójcikowskiego dla Najlepszego Polskiego Tancerza (1988) i Medalu Wacława Niżyńskiego za szczególne osiągnięcia w balecie. Na scenach polskich i niemieckich stworzył szereg wybitnych kreacji (Albert w GiselleWroński w Annie Kareninie, role w baletach Pan TwardowskiRomeo i JuliaGrek ZorbaPietruszka, Spartakus). Jest autorem choreografii do blisko pięćdziesięciu spektakli baletowych. Obecnie pracuje jako pedagog w czterech szkołach baletowych w Niemczech, a w Polsce realizuje nowe projekty, m.in. w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

WYDARZENIA

II Edycja Polska Scena Tańca

2023, Łódź

NAGRODY

Spektakl

Wiosenna Podróż

Zespół

Roman Komassa

Twórcy

  • Roman KomassaChoreograf

Opis spekatklu

Opracowanie własnego tekstu i przełożenie tematu na język choreograficzny będzie punktem wyjściowym do stworzenia spektaklu w jednym akcie. Kompilacja różnych dziedzin sztuki i wyrazu scenicznego będzie stanowić podłoże spektaklu. Spektakl porusza sferę najbliższą człowiekowi, jego osobiste marzenia i tęsknoty.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 55 " Załoga * 5 Artyści 5
Premiera 2023-07-22, Łódź
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(187) : eval()'d code on line 4
Skip to content