Paweł Sakowicz

Choreograf i tancerz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i London Contemporary Dance School. Tworzy spektakle choreograficzne i współpracuje z reżyserami teatralnymi i filmowymi. Autor prac: Bernhard, -TOTAL, Jumpcore, Thriller (wspólnie z Anną Smolar) i Masakra. Swoje spektakle pokazywał m.in. podczas trzech edycji Polskiej Platformy Tańca, festiwalu Boska Komedia, La Biennale de danse du Val-de-Marne, w NYU Skirball czy CAC New Orleans.

WYDARZENIA

Festiwal Boska Komedia

2019, Kraków

Jumpcore

2019, Dornach, Susch

Malta Festival

2019, Poznań

Spring Forward – Aerowaves Twenty19

2019, Val-de-Marne

pokaz spektaklu Jumpcore w Sofii (NDK)

2019, Sofia

NAGRODY

Spektakl

Jumpcore

Zespół

Paweł Sakowicz

Twórcy

  • Paweł SakowiczChoreograf i tancerz
  • Mateusz SzymanówkaDramaturg
  • Muzyka
  • Kostium

Opis spekatklu

Nie jest do końca jasne, czy Fred Herko planował zakończyć swój kameralny performance samobójczą śmiercią. Wziął kąpiel, włączył Mszę „Koronacyjną” Mozarta i zaczął tańczyć w salonie przyjaciela. Kilkakrotnie zbliżał się do otwartego okna. Kiedy wybrzmiał Sanctus, wziął rozbieg i wyskoczył przez okno apartamentu mieszczącego się na piątym piętrze przy nowojorskiej Cornelia Street. Bo przecież każdy tancerz baletowy ma wrażenie, że potrafi latać, a zawieszony na sekundę w skoku rzeczywiście lata.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 45 " Załoga * 3 Artyści 1
Premiera 2017-12-08, Lublin
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • loud-music

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Jumpcore pochodzi z kolekcji Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.Jumpcore został zakwalifikowany do sieci Aerowaves Twenty19.
Logo
Skip to content