Paweł Konior

Projekt Iwony i Pawła zapoczątkowany we Wrocławiu otwartą improwizacją, przekształcił się w kolejne odsłony duetów ze scenariuszem. Powstały Adam i Elf, Pablo & Iv oraz  Ewa i On, ze znakomitą muzykę tworzoną przez Marcina Janusa, która jest niczym wisienka na torcie. Trio zawsze odnosi się do relacji dwóch osób, jednak za każdym razem jest to inny typ osobowości w innych okolicznościach i  konstelacjach, z inną muzyką. Założenia postaci  i ich interakcje realizowane są według zasad improwizacji, partytura spektaklu ustala ramy działaniowe, a tancerze ruchem, tańcem i obecnością tworzą zdarzenia sceniczne w silnym połączeniu z muzyką.

WYDARZENIA

Kalejdoskop

2019, Białystok

Spacer

2019, Kraków

Na Bosaka

2019, Połczyn Zdrój

NAGRODY

Spektakl

Ewa i On

Zespół

Paweł Konior

Twórcy

  • Iwona OlszowskaTwórca
  • Paweł KoniorTwórca
  • Marcin Januswspółtwórca

Opis spekatklu

Ewa i On to – przeznaczony dla młodzieży i dorosłych – spektakl improwizacji strukturalnej w tańcu współczesnym. Scenariusz stanowi strukturę tematyczną, a tancerze na bieżąco kreują, improwizując choreografie w czasie rzeczywistym (constant composition). Score spektaklu ustala ramy działaniowe, a tancerze ruchem i tańcem, obecnością, wejściem w relacje tworzą zdarzenia sceniczne.
Ewa i On to impresja odnosząca się do motywu Adama i Ewy.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 45 " Załoga * 4 Artyści 3
Premiera 2017-06-17, Kraków
Odbiorca dorośli
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(177) : eval()'d code on line 4
Skip to content