Małgorzata Matuszewska

Tancerka, choreografka założycielka autorskiego Teatru Tańca NTF, który charakteryzuje łączenie elementów różnych kultur w jeden, spójny środek wyrazu. Jej główną techniką jest taniec hiszpański, zapoznawała się także z tańcami wielu kultur, formami współczesnymi, technikami aktorskimi. Współpracowała m.in. z Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Projekty konkursowe: autorski spektakl Infantka („rezydencja/premiera 2009”), udział w Motus Animi Continuus (chor. E. Wycichowska, 2019).

WYDARZENIA

TARA (reż. Mojgan Maghooli) choreografia spektaklu oraz taniec

2020, Heidelberg

XXIII Festival Internacional CERVANTINO

1995, Meksyk

tourneé z Operą Nova w Bydgoszczy (taniec w Baronie cygańskim)

1994, Baden-Baden, Ulm, Wuppertal

NAGRODY

Spektakl

Bolero de Ravel

Zespół

Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki

Twórcy

  • Małgorzata Matuszewskachoreografia
  • projekt świateł

Opis spekatklu

Ideą spektaklu jest taneczny dialog dwóch kolorów – bieli i czerni – realizowany do utworu Bolero Maurice’a Ravela. Naczelnym elementem kompozycji jest mowa wachlarza, poczynając od perkusyjnych brzmień, poprzez operowanie linią, dynamiką, aż po ukrytą symbolikę.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 15 " Załoga * 5 Artyści 4
Premiera 2017-11-25, Warszawa
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(187) : eval()'d code on line 4
Logo
Skip to content