kolektyw Holobiont

Kolektyw Holobiont tworzą artystki Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki. Spektakle kolektywu to: DOoKOŁA (2017), Księżycowo (2018), on_line_ (2018), Gdzie kształty mają szyje (2019) i Mój ogon i ja (2021).

WYDARZENIA

NAGRODY

Warszawa, 2021

Spektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, wspófinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Spektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, wspófinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spektakl

Mój ogon i ja

Zespół

kolektyw Holobiont

Twórcy

  • Hanna Bylka-Kaneckakoncepcja
  • kolektyw Holobiont we współpracy z Heike Kuhlmann, Adalisą Menghini i Ka Rustler Holobiont Collective in collaboration with Heike Kuhlmann, Adalisa Menghini and Ka Rustler choreografia
  • Aleksandra, Hanna, Dana Bożek-Muszyńska, Bylka-Kanecka, Chmielewskakreacja i wykonanie
  • współpraca scenograficzna
  • Józef Buchnajzermuzyka
  • Dana Chmielewskailustracja
  • Marek Zakrzewski / SZKICEzWIDZENIA zdjęcia

Opis spekatklu

Spektakl jest najnowszą produkcją docenionego na scenie tanecznej niezależnego kolektywu Holobiont, polskich artystek pracujących w obszarze choreografii eksperymentalnej dla rodzin.
Mój ogon i ja, adresowany do rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat, w humorystyczny i adekwatny dla młodych widzów sposób opowiada o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa.
Podczas wydarzenia twórczynie zaproszą rodziny do wspólnej zabawy ruchowej wraz z performerami i uwolnienia twórczej energii, która często uśpiona ukrywa się w naszych ogonach.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 60 " Załoga * 5 Artyści 3
Premiera 2021-12-19, Poznań
Odbiorca dzieci
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

produkcja: Fundacja Performat; koprodukcja: Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Ochoty w Warszawie; partner: Somatische Akademie w Berlinie; dystrybucja: Performat Production − Karolina WyciskSpektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, wspófinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
LogoLogoLogo
Skip to content