Kolektyw HOTELOKO movement makers

Agata Życzkowska jest aktorką, reżyserką, dramaturżką i performerką. Mirek Woźniak jest choreografem, tancerzem i aktorem musicalowym. Duet definiuje się jako działający na pograniczu różnych dziedzin sztuki ze szczególnym uwzględnieniem obszaru nowej choreografii eksperymentalnej z elementami ruchu autentycznego, improwizacji flying low i animal movement, z wykorzystaniem multimedialności i metod interaktywnych. Tematy, jakie podejmuje, to ekologia, wolność, równouprawnienie, tolerancja.

WYDARZENIA

Dance Highways

2022, Carcassonne

Viral Visions

2021, Düsseldorf

Festiwal Internazionale Dissidanza

2021, Palermo

Festiwal DANSES CITéS

2020, Carcassonne

NID Platform / New Italian Dance

2019, Reggio Emilia

Festiwal Quartiers Danses

2019, Montreal

Biennale Cinars

2018, Montreal

Tatwerk

2016, Berlin

Festiwal Localize Potsdam

2015, Poczdam

Sala el Taller

2011, Madryt

NAGRODY

Spektakl

Axiom of Choice

Zespół

Kolektyw HOTELOKO movement makers

Twórcy

  • Agata ŻyczkowskaAUTORKA KONCEPCJI, REŻYSERKA, CHOREOGRAFKA, TANCERKA, DRAMATURŻKA, AUTORKA KOSTIUMÓW I SCENOGRAFII, OPRACOWANIE MUZYCZNE
  • Mirek WoźniakCHOREOGRAF, TANCERZ
  • Karina SzutkoTANCERKA, AUTORKA MUZYKI

Opis spekatklu

Teoria AXIOM OF CHOICE zostaje przetworzona przez pryzmat tożsamości artystów w aspekcie społecznym i choreograficznym. Selektory, które wybierają, to pokolenie, ekologia, liczby, feromony, grupa krwi, bycie innym czy zapach mandarynek z dzieciństwa. Aksjomat wyboru w sytuacji kryzysu klimatycznego i apokaliptycznych czasów jest teorią optymistyczną. Jej optymizm ma jednak szansę zaistnieć jedynie w momencie spotkania. Działanie budzi się dzięki zapachom, które traktowane są jako kapsuła czasu.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 40 " Załoga * 2 Artyści 2
Premiera 05/12/2019, Warszawa
Odbiorca dorośli
Ostrzeżenia
  • strobe

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru NOWA FALAPartnerzy: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Teatr BAZA, Fundacja Inna Przestrzeń. Spektakl zrealizowany w ramach „Programu Mobilni w Kulturze 2021” ze środków m. st. Warszawy
Skip to content