Fundacja K.B. Akademia Polskiego Tańca i Muzyki im. S.A. Poniatowskiego


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(187) : eval()'d code on line 3

Zespół założono w 1999 roku. Jako jedyny w Polsce opracowuje oryginalne impresje baletowe do muzyki F. Chopina oraz kompozytorów polskich i zagranicznych, a jego transcendentalna misja wybiega poza krąg działań stricte baletowych. „Fryderykiana” jest zespołem, który przełamuje tabu, bowiem nikt dotąd nie interpretował baletowo muzyki Chopina jako odzwierciedlenia historii walczącej Polski. Nikt nie scalał dzieł Chopina z polskimi zrywami wolnościowymi, z polską tradycją i obyczajowością.

WYDARZENIA

Parlament Europejski w Brukseli

2017, Bruksela

Polska Akademia Nauk w Wiedniu

2006, Wiedeń

Watykan – Stolica Apostolska – Rzym

2001, Rzym

NAGRODY

Gdańsk, 2007

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla zespołu „Fryderykiana”Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla zespołu „Fryderykiana”

Spektakl

Remembrance – Chopiniana Gdańska

Zespół

Fundacja K.B. Akademia Polskiego Tańca i Muzyki im. S.A. Poniatowskiego

Twórcy

  • Bogdan SzymaniukChoreograf
  • Małgorzata InsadowskaChoreograf
  • Michał ChróścielewskiChoreograf
  • Witold BiegańskiChoreograf

Opis spekatklu

Jednoaktowy biograficzny spektakl baletowy o Fryderyku Chopinie wykorzystuje utwory muzyczne kompozytora, którego patriotyzm i emocjonalne zaangażowanie w sprawy niepodległości Polski stały się źródłem powstania jego najwybitniejszych kompozycji. Porywająca siła płynąca z rewolucyjnego charakteru wielu utworów stała się symbolem walk o wolność ojczyzny i źródłem wiary w siłę przetrwania narodu. Spektakl o uniwersalnych wartościach jest przeznaczony dla widzów w każdym wieku.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 53 " Załoga * 10 Artyści 7
Premiera 2015-08-01, Gdańsk
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(187) : eval()'d code on line 4
Skip to content