Dzikistyl Company


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(177) : eval()'d code on line 3

Dzikistyl Company to teatr założony przez W. Fiuk i P. Gackiego. Choreografowie podejmują różnorodną problematykę (polityczną, społeczną, filozoficzną, historyczną). Artyści poszukują równowagi między tańcem a ruchem codziennym, pomiędzy odrębnymi technikami tanecznymi. Szukają również kontekstów, w których te połączenia zafunkcjonują. Interesuje ich ruch jako świadoma kompozycja, architektura ciała. Wypracowany przez nich styl bazuje na połączeniu technik tańca klasycznego i breakingu.

WYDARZENIA

NAGRODY

Spektakl

Urok Faunusa

Zespół

Dzikistyl Company

Twórcy

  • Patryk Gackireżyser, choreograf
  • Wioleta Fiukchoreograf
  • Stefan Wesołowskikompozytor muzyki

Opis spekatklu

Z żywiołu staroitalskiego boga płodności Fauna zrodził się temat choreografii, która połączyła ze sobą wiele kontekstów z obszaru sztuk plastycznych, tańca, filmu, poezji i muzyki. W 1912 roku powstała wersja Niżyńskiego oparta na greckich przedstawieniach na wazach, która była odważna stylistycznie i tematycznie, dlatego kontrowersyjna w swoim czasie. Wioleta Fiuk i Patryk Gacki dokonują remiksu dzieła, nie powielając go, ale prezentując autorską choreografię w nowym, współczesnym odczytaniu.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 15 " Załoga * 2 Artyści 2
Premiera 2019-09-17, Galeria Nizio, Warszawa
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(177) : eval()'d code on line 4
Skip to content