Direct Message Collective

Direct Message Collective został powołany przez Michała Przybyłę i Dominika Więcka w 2018 roku, aby realizować autorskie projekty performatywne, spektakle, wystawy, instalacje. Ich nieformalny kolektyw w twórczości oscyluje wokół tematyki tożsamościowej i problemów społecznych. Nieheteronormatywność tej dwójki artystów ma duży wpływ na proces tworzenia i finalne efekty ich pracy, co wyróżnia ich w środowisku artystycznym w Polsce.

WYDARZENIA

rezydencja – Gdański Festiwal Tańca

2020, Gdańsk

rezydencja w Centrum Teatru i Tańca

2020, Warszawa

rezydencja INKUBATOR 2020 w TanzFaktur

2020, Kolonia

NAGRODY

Wrocław, 2019

Bromance – laureat II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”Bromance – laureat II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”

Szczecin, 2019

Wyróżnienie dla spektaklu Bromance – 54. Przegląd Teatrów Małych Form KontrapunktWyróżnienie dla spektaklu Bromance – 54. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt

Warszawa, 2019

Najlepszy spektakl teatru offowego – miesięcznik „Teatr”Najlepszy spektakl teatru offowego – miesięcznik „Teatr”

Spektakl

Bromance

Zespół

Direct Message Collective

Twórcy

  • Michał PrzybyłaChoreograf/performer
  • Dominik WięcekChoreograf/performer
  • Przemek DegórskiMuzyk

Opis spekatklu

Spektakl jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” i ukazania wielu wariantów męskości. Co za tym idzie: przekraczania granic stereotypu i ponownego definiowania tożsamości męskiej, widzianej w szerszym aspekcie i niewykluczającej postaw odbiegających od wyuczonej normy. Twórcy szukają odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zostawić mężczyznom w przestrzeni publicznej nieformalne prawo do przejawów czułości czy sentymentalności.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 60 " Załoga * 4 Artyści 2
Premiera 2018-10-05, Poznań
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • direct-contact

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(177) : eval()'d code on line 4
Logo
Skip to content