Daniel Leżoń

Daniel Leżoń − choreograf, aktor, tancerz. Jego misją artystyczną jest ekspresja Pokoju, Zdrowia i Mocy oraz tworzenie wzorców kultury, które są długofalowymi rozwiązaniami urzeczywistniania tych wartości. W swojej pracy łączy ludzi z z różnych grup i zadaje m.in. następujące pytania: Których ruchów używamy, aby stworzyć pomost między przeszłością a teraźniejszością? Jak wyrażamy pamięć jako jednostki i społeczeństwo? Co swoją pracą artystyczną ożywiam w pamięci odbiorców?

WYDARZENIA

NAGRODY

Spektakl

Wszystkie Litery Świata +

Zespół

Daniel Leżoń

Twórcy

  • Daniel LeżońChoreograf
  • Kacper SzklarskiTancerz
  • Witold FilarTancerz
  • Daniel LeżońTancerz

Opis spekatklu

Co się by nie działo, idę. W doświadczaniu człowieczeństwa jesteśmy równi i różni. Ten taniec to krzyk, żeby ludzie tak nie bali się tej różności, która jest podstawowym wzorem świata. Wszystkich nas otacza ten sam wszechświat − tajemnica życia.

Siło Wieczności
wszystkie rzeczy, które ułożyłaś w swoim sercu
przez Twoje Słowo zostały stworzone
zgodnie z Twoją wolą
i samo Twoje Słowo
zostało ubrane w tkankę ciała
z której urodził się Adam.
św. Hildegarda z Bingen

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 25 " Załoga * 4 Artyści 3
Premiera 2021-12-04, Katowice
Odbiorca dorośli
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Taniec”Producentem spektaklu jest Jazdaa Polska! Fundacja na rzecz młodych twórców
Logo
Skip to content