Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK łączy i przenika dziedziny teatru, tańca i ruchu, będąc instytucją miasta Bytomia. Atutem, który pozwala rozwijać naszą działalność, jest siedziba instytucji – budynek cechowni kopalni Rozbark. Naszą misją jest przybliżanie widzom sztuki tańca poprzez różne formy: od festiwali i rezydencji, po programy edukacyjne i społeczne, mające za zadanie animować głównie środowisko lokalne, ale jednocześnie kreujące jedno z ważniejszych miejsc na tanecznej mapie Polski.

WYDARZENIA

Tanzhaus NRW

2014, Düsseldorf

Recording Fields

2015, Ruben

Stilte Festival

2015, Breda

NAGRODY

Katowice, 2015

Złota MaskaZłota Maska

Koszalin, 2015

GRAND PRIX 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu WspółczesnegoGRAND PRIX 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego

Spektakl

19EC20

Zespół

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Twórcy

  • Anna Piotrowskachoreograf

Opis spekatklu

Pamięć, energia i potencjał istnieją we wrażliwościach ludzkich.
Spektakl porusza przede wszystkim tematy przemijania, ulotności, pozostawiania śladów i energii, a dedykowany jest wybudowanej w 1920 roku bytomskiej Elektrociepłowni Szombierki, która została zaprojektowana przez niemieckich architektów – braci Zillmannów. Elektrociepłownia, niegdyś produkująca dla ludzi energię i ciepło, dzisiaj zaniedbana i opustoszała sama prosi o ratunek i opiekę.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 60 " Załoga * 12 Artyści 7
Premiera 2019-10-25, Bytom
Odbiorca dorośli
Ostrzeżenia
  • strobe

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(187) : eval()'d code on line 4
Logo
Skip to content