Barbara Wysoczańska-Grochal


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(177) : eval()'d code on line 3

Akcja WAŻKA – performerka, choreografka, producentka projektów taneczno-ruchowych. W latach 2003–2015 tancerka Teatru Tańca DF i koordynatorka jego projektów artystycznych. Od 2007 roku związana z krakowskim Teatrem KTO, brała udział w licznych spektaklach i widowiskach ulicznych prezentowanych na całym świecie. Od 2012 roku realizuje własne inicjatywy związane z działaniami performatywnymi w przestrzeniach pozateatralnych, współtworzy projekty interdyscyplinarne oraz inkluzywne.

WYDARZENIA

Marmolada – polsko-niemiecki projekt Theater der Jungen Welt wyprodukowany jako część widowiska „Flow – Europejska Stolica Kultury 2016” w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

2016, Wrocław

Resistance – performance, rezydencja: Svea Duwe, program A-i-R Wro (Artists in Residence Wrocław)

2016, Wrocław

Thank you for dancing – międzynarodowa koprodukcja, festiwal Fira Tarrega

2014, Tarrega

TNT Terassa

2014, Terassa

Centre Civic Barceloneta

2014, Barcelona

Everybodyskin – polsko-hiszpańska uliczna koprodukcja taneczna (Les Filles Follen, ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie)

2012, Kraków

NAGRODY

Spektakl

POZA

Zespół

Barbara Wysoczańska-Grochal

Twórcy

  • Barbara Wysoczańska-Grochalpomysł i choreografia
  • Andrzej Skwarek muzyka – kompozycja i wykonanie
  • Joanna Jaśko-Srokascenografia i kostiumy

Opis spekatklu

Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, mocniej. Funkcjonujemy w powierzchownym świecie, działamy w obrębie systemów, narzucamy sobie wartości i wpasowujemy siebie w kolejne schematy. Pragniemy głośno krzyczeć, a jednocześnie łatwo dajemy sobie zamknąć usta. Sztuczność daje nam pozorne poczucie bezpieczeństwa, wyglądamy wspaniale, funkcjonujemy z niedoścignioną precyzją w pięknie opakowanym, a jednak słomianym świecie, pustym w środku, nietrwałym, tymczasowym.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 30 " Załoga * 9 Artyści 6
Premiera 06/07/2017, Kraków
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Koprodukcja: 30.ULICA – Teatr KTO
Skip to content