Anna Wańtuch


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(177) : eval()'d code on line 3

Choreografka, performerka, certyfikowany nauczyciel Contakids. Ukończyła kurs Ruchu Rozwijającego Sherborne (I stopień), PINK Training Segni Mossi, instruktorski kurs kwalifikacyjny o specjalności taniec współczesny. Absolwentka filozofii i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Została zakwalifikowana do programu choreograficzneg ATLAS na ImPulsTanz w 2021 roku, gdzie rozpoczęła pracę nad performansem Mothersuckers dotyczącym problematyki macierzyństwa. Od 2012 roku eksperymentuje z ruchem dorosłego z dzieckiem.

WYDARZENIA

Residance 2022 w Bratysławie organizowanej przez PLAST organization w Dance Residential Centre Telocvičňa

2022, Bratysława

ATLAS – create your dance trails, Impulstanz, program choreograficzny

2021, Wiedeń

Stypendium Kultura Polska na Świecie Instytutu im. Adama Mickiewicza

2021, Warszawa

Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu

2021, Poznań

Stypendium Twórczego Miasta Krakowa

2020, Kraków

Stypendium Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

2019, Poznań

Nurt OFF XXXVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – prezentacja spektaklu Słowa do tańca

2016, Wrocław

Rezydencja Dance Moves Cities – Krakowskie Reminiscencje Teatralne

2013, Kraków

NAGRODY

Spektakl

Mothersuckers. Production about reproduction

Zespół

Anna Wańtuch

Twórcy

  • Anna Wańtuch Choreografia, wykonanie
  • Rozi MákóMuzyka

Opis spekatklu

Spektakl jest kontynuacją osobistych badań dotyczących macierzyństwa, jego fizyczności, ruchu/bezruchu oraz wątków społeczno-politycznych. Autorka zaciera granice rozróżniania procesu produkcji i reprodukcji, wykorzystując przetworzone fragmenty rzeczywistości. Tematem wiodącym, wokół którego autorka re/produkuje znaczenia/konteksty/stereotypy i oczekiwania, jest karmienie piersią. Punkt wyjścia stanowi gra słów wynikająca z połączenia terminu matka oraz czynności ssania.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 50 " Załoga * 2 Artyści 1
Premiera 2021-08-12, Wiedeń
Odbiorca dorośli
Ostrzeżenia
  • nudity
  • noise
  • direct-contact

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Spektakl powstał w ramach programu choreograficznego ATLAS – create your dance trails Impulstanz, dzięki wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Stypendium Kultura Polska na Świecie Instytutu im. Adama Mickiewicza. Praca zostały kontynuowana w ramach Residance 2022 w Bratysławie organizowanej przez PLAST organization w Dance Residential Centre Telocvičňa
Skip to content