Alicja Czyczel


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(187) : eval()'d code on line 3

Choreografka i tancerka. Absolwentka Master exerce w Narodowym Centrum Choreografii ICI-CCN w Montpellier we Francji oraz międzywydziałowych studiów magisterskich MISH na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Paris-Sorbonne. Stypendystka danceWEB 2019, Młodej Polski 2018 oraz Alternatywnej Akademii Tańca 2018. Jej praktyka choreograficzna opiera się na badaniu wyobraźni i wytwarzaniu zmysłowych fikcji w relacji z ciałem i dźwiękiem oraz traktowania ruchu uwagi jako narzędzia.

WYDARZENIA

rezydencja w Metropolis (Københavns Internationale Teater)

2020, Kopenhaga

rezydencja w Lake Studios

2020, Berlin

rezydencja w CDCN La Maison

2019, Uzès

NAGRODY

Warszawa, 2018

Nagroda specjalna im. Jerzego Gota za pracę magisterską z zakresu historii teatru polskiego w konkursie organizowanym przez Instytut TeatralnyNagroda specjalna im. Jerzego Gota za pracę magisterską z zakresu historii teatru polskiego w konkursie organizowanym przez Instytut Teatralny

Spektakl

ciało, na głos

Zespół

Alicja Czyczel

Twórcy

  • Alicja CzyczelChoreografia i wykonanie
  • Dana ChmielewskaBadania
  • Zehra ProchBadania
  • Emma TricardBadania
  • Filip MadejskiDokumentacja procesu
  • DD DorvillierOpieka artystyczna
  • Jocelyn CottencinOpieka artystyczna

Opis spekatklu

W tej choreografii wyobraźnia jest dźwiękowa. Metodologia i wrażliwość, które towarzyszyły twórczyniom tego spektaklu, stawiają słuch, percepcję energii i ruch uwagi ponad zmysł wzroku. Ciało tancerki negocjuje z językiem, z którym dzieli przestrzeń. Mowa porusza, przemieszcza się i kieruje uwagę widzek i widzów ku licznym relacjom dźwięku i ruchu. Słowo mówione ma performatywną siłę sprawczą na równi z tańcem.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 30 " Załoga * 2 Artyści 1
Premiera 22/05/2019, Montpellier
Odbiorca dorośli
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Produkcja: ICI-CCN Montpellier Occitanie, Master exerceKoprodukcja: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Skip to content