Agnieszka Jachym


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(187) : eval()'d code on line 3

Agnieszka Jachym ‒ tancerka, choreografka. Po uzyskaniu dyplomu zawodowej tancerki w 2012 roku, tańczyła w Temporaere Theater, Stadttheater Giessen i  Polskim Teatrze Tańca. W 2018 roku odbyła się premiera jej spektaklu teatru tańca Getto krakowskie w Teatrze Nowym Proxima. Od 2021 roku współpracuje z Sasha Waltz & Guests (In C, SYM-PHONIE MMXX, Kreatur).
W 2022 roku otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa na realizację spektaklu GŁODNI, którego premiera odbyła się w Teatrze Łaźnia Nowa.

WYDARZENIA

NAGRODY

Tarnów, 2018

II miejsce na festiwalu SCENA OTWARTA 2018 dla solo choreografii Naj II miejsce na festiwalu SCENA OTWARTA 2018 dla solo choreografii Naj

Spektakl

GŁODNI

Zespół

Agnieszka Jachym

Twórcy

  • Agnieszka JachymReżyserka i choreografka
  • Paweł KozłowskiTancerz
  • Paweł KozłowskiTancerz
  • Sabina PykaTancerka
  • Damian RusynTancerz

Opis spekatklu

GŁODNI to przede wszystkim reportaż o człowieku. To rozmowa o życiu i decyzjach, które podejmujemy każdego dnia lub na które nie mieliśmy wpływu. Przyglądając się wybranym ulicom Krakowa, których puste chodniki o odpowiednich porach dnia zamieniają się w tłoczną przestrzeń, zastanawiamy się nad losem osób niedożywionych. Czy zapewnienie im jedzenia jest gwarantem lepszej przyszłości?
Jak łatwo przychodzi nam wyrzucanie resztek z własnych talerzy czy pozbywanie się przeterminowanych produktów?

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 70 " Załoga * 8 Artyści 4
Premiera 2022-12-04, Kraków
Odbiorca dorośli
Ostrzeżenia
  • nudity
  • violence
  • loud-music

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Spektakl został zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
Skip to content