Włodzimierz Kaczkowski

Teatr Tańca Zawirowania powstał w 2005 roku. Od początku istnienia zespołu kierownikiem artystycznym i głównym choreografem jest Elwira Piorun, była solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, która przez kilka lat występowała w teatrach baletowych i tanecznych w Niemczech. W skład zespołu wchodzą tancerze ze zróżnicowanym doświadczeniem w technikach pracy z ciałem – od tańca klasycznego, poprzez taniec współczesny i jazzowy aż po sztukę mimu. Tworzy się przez to ciekawa symbioza ruchu.

WYDARZENIA

Want to dance – festiwal

2024, Taipei

NAGRODY

Spektakl

Nad poziomy

Zespół

Fundacja Scena Współczesna

Twórcy

  • Elwira PiorunChoreografka
  • Krzysztof JurasTancerz
  • Aleksandra JarząbekTancerka

Opis spekatklu

Nad poziomy to duet o wzlotach i upadkach młodych ludzi, skazanych na siebie, a niepotrafiących nawiązać pełnych relacji. Żyjących w rzeczywistości, w której trudno odróżnić prawdę od fałszu, fakty od zmyślenia i uczucia od zabawy. Szukających w sobie nawzajem pewnych punktów oparcia, zbliżających i oddalających się od siebie – tak jak to bywa zwykle w tańcu. Przeplatając taniec i dramat, spektakl stara się rozbudzić wyobraźnię. Autentyczności dodaje młody wiek wykonawców.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 40 " Załoga * 4 Artyści 2
Premiera 22/12/2023, Warszawa
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE


Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /www/polanddances_540/public/wp-content/themes/bricks/includes/elements/code.php(187) : eval()'d code on line 4
Skip to content