Magda Skowron i Pamela Bosak

Pamela Bosak to absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ. Zajmuje się także krytyką i teorią teatru i teatru tańca.
Magda Skowron ukończyła choreografię i teorię tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w międzynarodowym programie w Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu oraz była tancerką EBB Dance Company w Madrycie. Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem Tańca.

WYDARZENIA

Scena Tańca Współczesnego w Krakowie

2019, Kraków

Pogram „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń"

2019, Kraków

Festiwal Mandala

2020, Wrocław

NAGRODY

Spektakl

an_na

Zespół

Magda Skowron i Pamela Bosak

Twórcy

  • Magda Skowronchoreografka, tancerka
  • Pamela Bosakchoreografka, tancerka
  • Maria Łozińskaautorka projekcji

Opis spekatklu

W centrum artystki stawiają ciało połączone z umysłem i pamięcią. Inspiracjami są odruchy warunkowe i bezwarunkowe, przejmowanie zachowań innych ludzi za pomocą naśladownictwa, projekcji i lustra. Badanie tych mechanizmów odbywa się także w kontekście popkultury i grup społecznych, a także kodów kulturowych obecnych w naszej rzeczywistości. Artystki zastanawiają się, czy jesteśmy w stanie dotrzeć do tego, co jest naszym własnym zachowaniem, czy zatracamy siebie, uczestnicząc w życiu społecznym.

Materiał nadesłany przez Zgłaszającego. Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Adama Mickiewicza nie ponoszą odpowiedzialności za jego treść.
Czas 30 " Załoga * 4 Artyści 2
Premiera 2019-10-05, Kraków
Odbiorca wszyscy (niezależnie od wieku)
Ostrzeżenia
  • none

* obsada plus obsługa techniczna

Kontakt

INFORMACJE PROMOCYJNE

Spektakl powstał w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa na rok 2019.Partnerem spektaklu jest Krakowski Teatr Tańca.
Skip to content